banner.jpg
pomiary.jpg

POMIAROWANIE

ZOLLER_presetting_measuring_zenit.jpg

Przyrząd >smarTcheck 800< jest uniwersalnym przyrządem pomiarowym, który może być przeznaczony zarówno do ustawiania narzędzi jak i może pełnić funkcję przyrządu do kontroli narzędzi i geometrii ostrza. >smarTcheck 800< może być zastosowany zarówno do pomiaru narzędzi trzpieniowych, jak i głowic frezerskich, formatujących, nasadowych, narzędzi specjalnych i profilowych, frezów obwiedniowych, pił tarczowych i wiele, wiele innych. Może więc służyć do kontroli zarówno narzędzi do obróbki drewna jak i stali.

Układ dwóch kamer o powiększeniu 35x i 50x pozwala na pomiar zewnętrznej i czołowej geometrii narzędzia, przy czym wszystkie pomiary w świetle przechodzącym mogą być realizowane są w sposób pełni automatyczny, natomiast pomiary w świetle odbitym wykonywane są manualnie. W przypadku kamery uchylnej, służącej do inspekcji ostrza zastosowano 8-segmentowe źródło światła LED pozwalające na automatyczne dostrojenie natężenia oświetlenia w zależności od stopnia refleksyjności mierzonej powierzchni.

Jedną z funkcji >smarTcheck 800< jest skaner 3D wykorzystywany do sprawdzania profilu narzędzi kształtowych i pomiaru porównawczego z użyciem modelu CAD. Funkcję skaningu profilu narzędzia umożliwia pomiar nawet najbardziej wymagających narzędzi (frezy choinkowe, płytki kształtowe, frezy promieniowe i kuliste oraz pogłębiacze stopniowe). Skanerem 3D mamy możliwość zbadania pełnego zarysu kształtu jaki narzędzie będzie obrabiać w materiale, co jest szczególnie istotne w narzędziach diamentowych gdzie płytki muszą się pokrywać tworząc profil. Wystarczy najmniejsze wyszczerbienie płytki aby frez nie zostawiał wymaganego profilu przez co zniszczył materiał jednocześnie tracąc pieniądze klienta. >smarTcheck 800< umożliwia wykrycie takich uszczerbień.

Narzędzie to umożliwia także pomiar bicia kołowego narzędzi obrotowych oraz położenie każdego pojedynczego ostrza. Kontrolujemy pełną geometrię narzędzi (Kąty przyłożenia, kąty natarcia, kąty pomocniczych krawędzi skrawających) w celu utrzymania jakości oryginalnego, fabrycznego wyrobu. Wykorzystujemy je także w czasie produkcji, aby zachować pełną precyzję oraz powtarzalność gotowego wyrobu.

Wszystkie wyniki dokumentowane są w protokole pomiarowym, za pomocą którego producent narzędzi może potwierdzić jakość swoich wyrobów.

smartcheck_lineal.jpg pomiar_magda1.jpg